EKO-BRYKIET

BRYKIETY DRZEWNE (buk, dąb)

KOSTKA RUF

KOSTKA RUF
Brykiet drzewny RUF to materiał opałowy, który spełni oczekiwania wymagających użytkowników. Można go stosować w kominkach, piecach i kotłach, zapewniając wydaje ogrzewanie. W praktyce zawartość energetyczna w kostce brykietu jest dwa razy większa w porównaniu do kawałka drewna tej samej objętości. Przede wszystkim dłużej trzyma ciepło, dzięki czemu jest bardziej wydajny. Jego wysoka kaloryczność pozwala osiągnąć dobre warunki spalania, dzięki czemu Ruf stał się atrakcyjną cenowo alternatywą dla węgla. Produkt jest w pełni ekologiczny. Został stworzony z mieszanki trocin drzew liściastych i iglastych, do których spajania nie zostały użyte żadne sztuczne substancje wiążące. Dzięki temu jest przyjazny środowisku, ale również bezpieczny dla ludzi. Wygodna forma cegiełki sprawia, że nie będziesz miał problemów z jej składowaniem, nawet w ciasnej piwnicy.

Charakterystyka produktu:
- surowiec: drewno liściaste (buk, dąb)
- prasowany bez użycia kleju
- waga 1 worka z brykietem: 10 kg (foliowy worek zawiera 12 kostek brykietu)
- zawartość popiołu 0,58%, w praktyce ilość popiołu jest ledwo zauważalna. Nie pozostawia zanieczyszczeń, czysta alternatywa dla węgla.
 

PEKKET (6 MM)

PEKKET (6 MM)
Pellet wykonany jest z sosnowo-świerkowej trociny, gwarantując tym samym bardzo wysoką wartość opałową powyżej 19 GJ/tonę. Wysoka wartość opałowa, niska zawartość wilgoci i popiołu to parametry, dzięki którym pellet ten staje na najwyższym podium spośród wszystkich dostępnych gatunków pelletu na polskim rynku. Granulat ten to gwarancja bezstresowej obsługi kotłowni przez cały okres grzewczy. Jego niezmienna jakość oraz granulacja, to również niezwykle ważne parametry przy nastawach palnika czy pieca. Wszystkie te czynniki wpływają korzystnie na płynną pracę urządzenie grzewczego. Pellet sosnowo-świerkowy wykonany z czystej trociny drzew iglastych, bez dodatku lepiszczy, klei, związków chemicznych.

Pellet to bardzo wydajne i wysokokaloryczne paliwo grzewcze do pieców w postaci granulatu, produkowane z czystej trociny. Użytkowanie pelletu niesie ze sobą szereg korzyści takich jak: atrakcyjna cena (wyróżnia się niższą ceną niż drewno), wydajność oraz ekonomiczność. Nie można również zapomnieć, że pellet jest przyjazny dla środowiska.
 

WALEC BUKOWY

WALEC BUKOWY
Od lat gatunek ten ma stałe grono odbiorców, którzy w okresie letnim i jesiennym zamawiają tą samą ilość. Klienci cenią sobie bardzo dobre właściwości jakie posiada ten opał, jak również liściaste, pachnące drewno dębowe. Brykiet ten można stosować do wszystkich urządzeń grzewczych na paliwa stałe. Szczególnie stosowany jest do pieców, do kominków czy pieców jako rozpałka przed paleniem drewnem lub węglem. Bez dodatku lepiszczy, klei, związków chemicznych.
 

PINI-KAY

PINI-KAY
Pini-Kay, tzw. brykiet ołówkowy. Brykiet Pini-Kay produkowany jest z czystej trociny dębowej oraz bukowej. Brykiet ołówkowy to materiał grzewczy bardzo wysokiej jakości, w pełni ekologiczny. Pini-Kay swoją formą przypomina ołówek – kształtem nawiązuje do walca lub kwadratu o zaokrąglonych bokach, z dziurą w środku, przypominającą miejsce na ołówkowy grafit.

Materiał w 100% ekologiczny.
Wyróżnia się niską wilgotnością – jest to materiał suchy.
Charakteryzuje się wysoką wartością kaloryczności – brykiet Pini-Kay jest niezwykle wydajny oraz doskonale utrzymuje ciepło, stopniowo je oddając.
Cena brykietu jest niższa od ceny opału w postaci drewna.
Spośród innych typów brykietów, ołówkowy charakteryzuje się najwyższym stopniem sprasowania, dzięki czemu zawdzięcza swoją twardość oraz gęstość.
Brykiet Pini-Kay jest podpalany po bokach, co powoduje dodatkowe przesuszenie brykietu. Im bardziej suchy brykiet, tym mniej pochłania wilgoć, dłużej się spala i jest bardziej wydajny.
Brykiet ołówkowy to przede wszystkim niska wilgotność, którą nie może pochwalić się tradycyjne drewno.
Brykiet cechuje się niską zawartością popiołu (0,5%), dzięki czemu nie zanieczyszcza przewodów grzewczych kominka.
Oferujemy materiały opałowe najwyższej jakości w bardzo konkurencyjnej cenie.