Tkaniny z włókna szklanego

Tkaniny szklane rowingowe produkowane są na nowoczesnych krosnach tkackich. Wytwarzane z rowingów szklanych o średnicy włókien elementarnych od 9 do 22 µm ze szkła typu E. Używane w produkcji tkanin rowingi pokryte są czynną chemicznie preparacją winylosilanową lub metakrylosilanową, co umożliwia bezpośrednie stosowanie tkanin w produkcji laminatów (bez dodatkowych operacji nanoszenia potrzebnych wykończeń powierzchniowych) przy zapewnieniu dobrej adhezji polimer-szkło. Produkowany asortyment tkanin zawiera sploty płócienne 1/1 jak i skośne 2/2.
Tkaniny rowingowe sprzedawane są w postaci rulonów nawiniętych na sztywne, kartonowe tuby i opakowanych w zabezpieczającą przed wilgocią i zabrudzeniami folią polietylenową.
Tkaniny rowingowe przeznaczone są głównie do stosowania produkcji laminatów jako zbrojenie żywic poliestrowych. Umożliwiają one wyższą zawartość szkła w laminacie i osiągnięcie wyraźnie wyższych wytrzymałości laminatów, szczególnie w kierunkach wzdłuż pasm rowingu. Używane być mogą również do celów dekoracyjnych, filtracyjnych oraz do wyrobu specjalnej odzieży ochronnej.

Parametry techniczne tkanin rowingowych: